Google Sponsor

Kanal 7 Ne Zaman Kuruldu?
27 Temmuz 1994 itibariyle yayın hayatına başlayan Kanal 7, İstanbul’da yayın hayatına başlamıştır. Türkiye’de yayın yapan, ulusal bir televizyon kanalıdır. İlk logosu 1999 yılının Eylül ayına kadar kullanılmıştır. İkinci logosu 2002 yılına kadar kullanılırken, üçüncü logosu 14 Eylül 2002 tarihinden, günümüzde kullanılan logodur. Kanal 7’nin tam adı, Kanal 7 Televizyonu şeklindedir.
Kanal 7 Sahibi Kim?
Kanal 7 TV kanalının yönetim kurulu başkanlığını Zekeriya Karaman yapmaktadır. Kanal 7 Televizyonu yönetim kurulu başkanı, Zekeriya Karaman’dır. Zekeriya Karaman aynı zamanda iş insanıdır. Yeni Dünya Medya Grubu bünyesinde yer alan Kanal 7; ülkemizde faaliyet gösteren ilk özel TV kanalları arasında yer almaktadır. Kanal 7’nin genel yayın yönetmenliğini Zahid Akman’ın yaptığı bilinmektedir. Kanalın haber editörlüğünüyse Mehmet Yazıharman yapmaktadır.
Kanal 7 Programları
Günlük dizilere ağırlık veren televizyon kanalı, ilgi ile takip edilmektedir. Bu diziler; hafta içi her gün “Emanet”, her gün “Güz Masalı”, hafta sonu “Yemin”, her gün “Masum”, her gün “Kördüğüm”, her gün “Ah Kalbim” şeklindedir. Aynı zamanda sevilen dizi “Elif” tekrarları ile her sabah saat 08:00’de ekrana gelmektedir. Türk ve yabancı sinema kuşağı saatleri vardır. Güncel programları “Başkent Kulisi” ve İskele Sancak” adlı programlardır. Kanal 7 yayın politikasını muhafazakar bir kitleye göre şekillendirmektedir. Bundan dolayı da kanalın programları da bu yönde yapımlar arasından seçilmektedir. Aktüel programları, izleyicilerinin beğenisini toplamıştır. Yemek, gezi ve kültürel anlamda birçok programa sahiptir. Bunlar; “Gündüz Gece”, “Dünyanın Tadı”, “Dünyayı Geziyorum”, “Mutfağım Şahane” ve “İzle7” şeklindedir. Sabah, sabah hafta sonu, akşam ve akşam hafta sonu haber programlarına sahiptir. Aynı zamanda Kanal 7 belgesel kuşağı bulunmaktadır.
Kanal 7 İletişim Bilgileri
Kanal 7; kurumsal kimliği, izleyici temsilcileri ve sorumlu müdürleri ile izleyicilerin önerilerini ve şikayetlerini önemsemektedir. Haber değeri katacak tüm ses ve görüntüler, WhatsApp hattından kabul edilmektedir. Kanal 7, adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.
Adres: Orta Mahalle, Anıt Sokak, No:2/1 Bayrampaşa/İstanbul
Kanal 7 WhatsApp İhbar Hattı: 0552 644 07 07
Telefon: +90 (212) 437 80 80
Faks: +90 (212) 437 85 99