Google Sponsor

Kanal D Ne Zaman Kuruldu?
Kanal D, 1993 yılı itibariyle kurulmuş olan bir TV kanalıdır. Kurucuları arasında Aydın Doğan’la Ayhan Şahenk de yer almaktadır. 16 Eylül 1993’te test yayına başlamış, başarılı olunup, 19 Aralık 1993’te normal yayına geçilmiştir. 1994’te de tüm hisseler tamamen Aydın Doğan’a devredilmiştir. Kanalın logosu da bu tarihte yenilenmiştir. Tüm Avrupa’da Türkçe yayın yapan Euro D kanalı da Kanal D’ye aittir. Daha sonraki süreçte Kanal D, Demirören Medya Grubu’na geçmiştir.
Kanal D Sahibi Kimdir?
1993’te Doğuş Yayın Grubu ile yayın hayatına başlayan Kanal D, 1994’te hisseleri Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Holding’e devredilmiştir. Günümüze kadar defalarca logosu değişmiştir. Teknolojik dünyada sürekli kendini geliştiren Kanal D, yurt dışında yayın yapıyor, hd kanala sahiptir. 21 Mart 2018’de Demirören Medya Grubu’na satılmıştır. Günümüz itibariyle Kanal D’nin sahibi Demirören Medya Grubu’dur.
Kanal D Programları
Kanal D geçmişten bugüne başyapıt niteliğinde birçok diziye ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan bazıları yıllarca devam etmiş. Halen daha devam etmekte olanlar vardır. Yılan Hikâyesi, Kavak Yelleri, Ruhsar, Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü, Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi efsane dizileri yayınlamıştır. Bu diziler yayınlandığı tarihte çok büyük ses getirmiştir ve halen daha tekrar yayınları büyük ilgiyle izlenmektedir. Magazin D adındaki magazin programı da hala devam etmektedir. Çok heyecanlı yarışmalara da ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde de Sadakatsiz, Camdaki Kız gibi izlenme rekorları kıran dizilerin yanı sıra Çok Güzel Hareketler Bunlar adında eğlence programı da yayınlanmaktadır. Arka Sokaklar dizisi de uzun yıllardır Kanal D aracılığıyla evlerimize konuk olmaktadır. Özellikle Camdaki Kız, oldukça iddialı bir yapım olarak Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşmaktadır.
Kanal D İletişim Bilgileri
Kanal D Merkez adres bilgisi, Demirören Medya Center 100. Yıl Mahallesi, 2264 Sokak Numara; 1 34218 Bağcılar/ İstanbul, adresidir.
Alo Kanal D Hattı: 0212 478 00 88 Telefon numarasıdır.
Watsapp İhbar Hattı: 0532 349 12 12 telefon numarasıdır.
Bütün bu bilgiler ışında Kanal D, ülkemizin köklü televizyon kanalları içerisinde yer almaktadır.