Google Sponsor

Show TV Ne Zaman Kuruldu?
Fransa’da kurulup yayına başlayan Show TV, aynı isimli radyo kanalı ile beraber 1 Mart 1991 tarihinde kurulmuştur. Fransa çıkışında slogan olarak kendine “Başka Bir Alem” söylemini seçmiştir. Kanal, Türkiye’de bir yıl sonra yayına başlayacaktır. Bir dönem kardeş kanal olarak görülen Cine5 ile beraber ülkemizdeki televizyonculuk anlayışına yeni bir soluk getirmiştir. Bundan dolayı da Show TV’nin ülkemizde faaliyet gösteren ilk TV kanalları arasında yer aldığını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır.
Show TV Sahibi Kim?
Kanalı kuran isimler şunlardır: Dinç Bilgin, Erol Simavi, Erol Aksoy ve Haldun Simavi. Türkiye’deki kanalın ilk genel müdürü ise Güneri Cıvaoğlu olmuştu. Kanal bazı ortak girişimlerle şekillenecekti. İlki 1993 senesinde Dinç Bilgin ve Erol Aksoy arasındadır. Bir yıl sonra ise bu kişilere Aydın Doğan da eklenmiştir. 1995 senesinde Aydın Doğan kadrodan çıkmış 1997 yılında da Erol Aksoy tek sahip olarak kalmıştır. 1999 yılında ise kanalı Mehmet Emin Karamehmet satın almıştır. Daha sonraki süreçte Turgay Ciner, Ciner Grubu Show TV’yi bünyesine katmıştır.
Show TV Programları
Yerli dizileriyle izleyicisini eğlendiren kanal büyük izleyici kitlesine sahip olmuştur. Deli Yürek, İki Kız, Ayşecik, Gökkuşağı, Sıdıka, Zehirli Çiçek ve Zirvedekiler dizileriyle öne çıkıyordu. Yarışma programları da ilk yayınlarının etkili unsurlarından olmuştur. 2000 yılında Biri Bizi Gözetliyor isimli yarışma ile reytinglerde başarı sağlamıştır. Logo değişimini 2002 yılında gerçekleştiren kanalın sloganı da “Esas Show bu Show” olmuştur. Bu dönemde günümüzde bilinen pek çok isimle çalışmalar yürütmüştür. Acun Ilıcalı, Seda Sayan, Çağla Şikel, Derya Baykal ve Alişan bunlardan bazılarıdır. Yayınlanan gündüz kuşağı programları da özellikle ev hanımlarının dikkatini çekmiştir. Hayat Bilgisi, Doktorlar, Cennet Mahallesi, Kurtlar Vadisi ve Adını Feriha koydum gibi farklı içerikte diziler yayınlamıştır.
Show TV İletişim Bilgileri
Kanala ulaşarak öneri, dilek ve şikâyet iletmek oldukça kolaydır. 0212 331 55 55 numarasından çağrı merkezine ulaşmak mümkündür. İstanbul şehrinden yayın yapan kanalla 0 212 313 60 00 numarasından da irtibat kurabilirsiniz. E-posta adresi ise akstelevizyon@hs03.kep.tr olarak geçiyor.