Google Sponsor

Star TV Ne Zaman Kuruldu?
Star Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olarak akıllarda yer edinmektedir. Test yayınına Magic Box olarak Liechtenstein’ da 1990 yılının 7 Mayıs günü başlamıştır. Resmen yayın yapmaya ise 1990 yılının eylül ayında başlamıştır. Almanya Eutelsat uydusundan kanal kiralamıştır ve Star 1 adı ile yayına başlamıştır. Böylelikle Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olarak yayına girmiştir. Star yayın hayatına Interstar adı ile 1992 yıllarında devam ederken daha sonrasında Star TV adını almıştır.
Star TV Sahibi Kim?
Türkiye’nin ilk özel kanalı olan Star TV’nin 1989-1992 yıllarındaki ilk sahibi Ahmet Özal’dır. Sonraları 1989-2004 yılları arasında Cem Uzan’ a aitken 2004 yılında TMSF’ ye devredilmiştir. Kanal 2004-2005 Yılları arasında TMSF tarafından yönetilirken 2005 yılında Aydın Doğan tarafından satın alınmıştır. Aydın Doğan’ da kanal 2011 yılına kadar kalmıştır. Sonrasında ise Ferit Şahenk’ e devredilmiştir. Günümüzde ise kanal Ferit Şahenk’ e ait olarak yoluna devam etmektedir. Unvanı Star TV Medya Hizmetleri A.Ş’ dir. Haber editörleri Nazlı Çelik, Ayşegül Akın ve Ünal Oymak’ tır. Nermin Yurteri ise kanalın genel yayın yönetmenliğini üstlenmektedir.
Star TV Programları
Kurulduğu ilk günden bugüne kadar unutulmaz programlara sahip nadir kanallardandır Star. Etkileri hala devam eden Avlu, Kara Sevda ve Muhteşem Yüzyıl dizileri günümüzde hala konuşulmaktadır. Star TV sabah kuşağında Mesut Yar ile Bugün programına yer vermektedir. Yine güncel programlar arasında yer alan Gerçeğin Peşinde programı da geniş bir izleyici kitlesine hitap edebilen yayınlar arasında yer almaktadır. Güzel Köylü, Kaçak Gelinler gibi daha önceden yayınlanmış olan diziler de Star TV bünyesinde tekrar yayınlanan diziler olarak karşımıza çıkmaktadır. Akrep, Kağıt Ev, Kiralık Ev gibi diziler de Star TV’nin en çok izleyici çeken dizileri arasında yer almaktadır. Yine Menajerimi Ara dizisi de iddialı diziler arasında yer almaktadır.
Star İletişim Bilgileri
İstanbul’ da Sarıyer’ de bulunan Star kanalına birçok iletişim yolu bulunmaktadır. 0212 335 00 00 telefon numarası ile ulaşım sağlanabilir. İzleyici temsilcisi olan Arzu Haksun Güvenilir’e ulaşabilmek için aynı telefon numarasından ulaşılabilir. Ayrıca iletişim formları doldurularak da ulaşım sağlanabilir.